top of page

TESLİMAT, İADE, GARANTİ ve GERİ ÖDEME KOŞULLARI

Ürün Teslimat ve İade Süreci

Diversi olarak önceliğimiz her zaman müşterilerimizin memnuniyetidir. Siparişinizin, başından sonuna kadar karşılaştığınız her türlü sorun için lütfen bizimle irtibata geçiniz. Satın aldığınız ürünleri 14 gün içinde iade edebilirsiniz. Tarafımıza iade edilen ürünlerin ücreti gerekli kontrollerin ardından tarafınıza sağlanmaktadır. İade veya değişim işlemlerinin sağlıklı yürütülebilmesi için lütfen; Ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş, ambalajının bozulmamış ve hasar görmemesi için uygun paketlenmiş olmasına dikkat ediniz. İade etmek istediğiniz ürüne ait orijinal faturayı (bütün kopyaları ve irsaliyeler dahil) anlaşmalı kargo firması aracılığı ile gönderilmesine özen gösteriniz. Ürünün üretiminden kaynaklı bir sorunu var ise 30 gün içerisinde, ürünü ücretsiz iade edilebilirsiniz. Kişiye özel üretilen ürünlerin (boya, kaplama, renk değişimi, görüntü değişimi, ölçü değişikliği vs). iadesi alınamamaktadır. Demonte olarak gönderilen ve kurulumunu; ekiplerimizin, profesyonel kurulum ekiplerinin ya da müşterimizin yaptığı ürünler de iade alınamamaktadır. Kargo ile gönderilen ürünlerde ürün teslimatında mutlaka ürün paketinin hasar kontrolünü yapmanızı rica ediyoruz. Ürün paketinde veya üründe herhangi bir hasar bulunması durumunda kargo görevlisine "Hasar Tespit Tutanağı” tutturunuz ve ürünü teslim almayınız. "Hasar Tespit Tutanağı” olmayan ürünler iade alınmaz.

Garanti Politikası

Garanti süresi, ürünün teslim tarihinden itibaren başlar ve bir (1) yıldır. Ürünün bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı garanti kapsamındadır. Satın aldığınız ürünün faturası Garanti Belgesi hükmündedir. Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, sorun giderilene kadar geçen süre garanti süresine eklenir. Bu süre 20 iş gününü geçemez ve  ürüne ilişkin arızanın firmamıza bildirim tarihinden itibaren başlar. Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkündür. Ancak, uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir. Ürünün garanti süresi içerisinde malzeme ve işçilik hatalarından dolayı arızalanması halinde, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin yedek parçaları gönderilecektir. 

Ücret İade Süreci

Ücret iadeniz ürünün tarafımıza ulaşmasının ardından ; önceden belirttiğiniz durumlar dışında hasarsız ve iade şartlarına uygun ise 7 iş günü içerisinde yapılacaktır. ALICI'nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi durumlarında, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:
Müşterimiz ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.
Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani SATICI ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade SATICI, Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

bottom of page